antidopingová agentúra sr

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky je samostatný právny subjekt vo forme štátnej príspevkovej organizácie so špecifickým zameraním činnosti zriadená pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 1. januára 2009.

viac o agentúre

poslanie

Základným cieľom agentúry je chrániť identitu športu ako fenomenálnej ľudskej aktivity, napomáhať právu športovcov zúčastňovať sa športu bez dopingu a tým propagovať zdravie, spravodlivosť a rovnosť možností pre všetkých športovcov. Antidopingová agentúra SR (ADA SR) sa svojou činnosťou podieľa na harmonizácii, koordinácii a súčinnosti antidopingových programov na národnej i medzinárodnej úrovni s ohľadom na kontrolu, prevenciu a ochranu pred dopingom. Pre tento účel bude ADA SR zabezpečovať nastavenie komplexnej antidopingovej regulácie v súlade so športovo-technickými normami, národnou legislatívou a Svetovým antidopingovým kódexom WADA.

aktuality

zobraziť všetky
Štatistika dopingu

Ktore zakázané látky sú medzi športovcami "najobľúbenejšie"? Svetová antidopingová agentúra (WADA) každoročne v decembri publikuje štatistickú správu antidopingového testovania za predchádzajúci rok.

Zobraziť
Odborníci SADA začali vzdelávať už aj učiteľov

Práca národnej antidopingovej agentúry už dávno nie je len o dopingových kontrolách. Kým v minulosti sa kládol veľký dôraz práve na odbery, v súčasnosti sa pozornosť sústreďuje aj na vzdelávanie, prevenciu a rekreačných športovcov.

Zobraziť
Alexandra Megóová: Dopingová kontrola v „bubline“ bola aj pre nás novinkou

Urobila desiatky dopingových odberov, zúčastnila sa významných podujatí, no dopingová kontrola v tzv. bubline bola aj pre ňu veľkou neznámou. Dopingová komisárka Alexandra Megóová strávila niekoľko dní so športovcami v karanténnom centre v Šamoríne.

Zobraziť
Dnes predstavujeme

Tomáš Pagáč: Napĺňa ho prednášanie, vo voľnom čase sa venuje tabate

Zobraziť
icon
icon
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img