antidopingová agentúra sr

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky je samostatný právny subjekt vo forme štátnej príspevkovej organizácie so špecifickým zameraním činnosti zriadená pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 1. januára 2009.

viac o agentúre

poslanie

Základným cieľom agentúry je chrániť identitu športu ako fenomenálnej ľudskej aktivity, napomáhať právu športovcov zúčastňovať sa športu bez dopingu a tým propagovať zdravie, spravodlivosť a rovnosť možností pre všetkých športovcov. Antidopingová agentúra SR (ADA SR) sa svojou činnosťou podieľa na harmonizácii, koordinácii a súčinnosti antidopingových programov na národnej i medzinárodnej úrovni s ohľadom na kontrolu, prevenciu a ochranu pred dopingom. Pre tento účel bude ADA SR zabezpečovať nastavenie komplexnej antidopingovej regulácie v súlade so športovo-technickými normami, národnou legislatívou a Svetovým antidopingovým kódexom WADA.

aktuality

zobraziť všetky
Ako úspechy športovcov ovplyvňujú život bežných ľudí?

Šport je fenomén, ktorý nemá obdobu. Táto veta sa môže zdať ako fráza, no opak je pravdou. Okrem toho, že športové podujatia výrazne zasahujú do života usporiadateľskej krajiny, vo veľkej miere ovplyvňujú aj samotné životy fanúšikov na celom svete.

Zobraziť
Pár kliknutiami si overíte zakázané látky až v 50 000 liekoch

Informačný portál www.zakazanelatky.sk prešiel najväčšou zmenou od svojho vzniku. Už 7 rokov pomáha nielen športovcom overovať zakázané látky v registrovaných liekoch. Kým na začiatku obsahoval „len“ 3000 liekov, najnovšie si ktokoľvek môže overiť zakázané látky vo všetkých liekoch, ktoré sú registrované na Slovensku.

Zobraziť
Ako vyzerá príprava dopingového komisára na olympijské hry?

V lete čakajú nielen športovcov, ale aj dopingových komisárov olympijské a paralympijské hry. Na oboch podujatiach v Paríži bude mať svoje zastúpenie aj SADA. Ako vyzerá výber dopingových komisárov prezradí v rozhovore Žaneta Csáderová, riaditeľka Antidopingovej agentúry SR.

Zobraziť
Štatistická správa Svetovej antidopingovej agentúry za rok 2022

Štatistická správa za rok 2022 obsahuje okrem sumarizácie výsledkov všetkých analyzovaných vzoriek aj čiastkové štatistiky, rozdelené podľa jednotlivých antidopingových laboratórií, použitých analytických metód, testovacích autorít, športov, a tiež počet nepriaznivých analytických (AAF) a atypických nálezov (ATF) zistených v jednotlivých skupinách zakázaných látok a metód.

Zobraziť
icon
icon
  • img
  • img
  • img
  • img