antidopingová agentúra sr

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky je samostatný právny subjekt vo forme štátnej príspevkovej organizácie so špecifickým zameraním činnosti zriadená pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 1. januára 2009.

viac o agentúre

poslanie

Základným cieľom agentúry je chrániť identitu športu ako fenomenálnej ľudskej aktivity, napomáhať právu športovcov zúčastňovať sa športu bez dopingu a tým propagovať zdravie, spravodlivosť a rovnosť možností pre všetkých športovcov. Antidopingová agentúra SR (ADA SR) sa svojou činnosťou podieľa na harmonizácii, koordinácii a súčinnosti antidopingových programov na národnej i medzinárodnej úrovni s ohľadom na kontrolu, prevenciu a ochranu pred dopingom. Pre tento účel bude ADA SR zabezpečovať nastavenie komplexnej antidopingovej regulácie v súlade so športovo-technickými normami, národnou legislatívou a Svetovým antidopingovým kódexom WADA.

aktuality

zobraziť všetky
Národný antidopingový seminár pre lekárov

Národný antidopingový seminár pre lekárov v Bratislave v dňoch 02. - 03. 04. 2020

Zobraziť
Zhrnutie projektu FAIR 2017 - 2020

Projekt FAIR (forum for anti-doping in recreational sport) je založený na poznatkoch, ktoré poskytla štúdia o prevencii dopingu v rekreačnom športe (SoDP)1 vedená EuropeActive, ktorá zdôraznila že doping v rekreačnom športe zostáva veľkou hrozbou.

Zobraziť
Nové prihlasovanie do ADAMS

Tento článok Vám vysvetlí ako nastaviť proces prihlásenia na SSO, ktorý Vám umožní prístup k viacerým aplikáciám WADA s jednými prihlasovacími údajmi. Ak ste športovec zahŕňa to aj možnosť prihlásiť sa cez webovú stránku ADAMS, ako aj do novej aplikácie.

Zobraziť
Antidoping a kontaminácia mäsa

Ak športovec berie doping vedome, nález vo výsledkoch antidopingovej kontroly ho prekvapiť nemôže. Zakázaná látka do tela sa mu môže však dostať aj bez jeho vedomia. Napríklad aj konzumáciou kontaminovanej potraviny.

Zobraziť
icon
icon
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img