Pre športovcov

Príručka pre športovca by mala slúžiť ako rýchly sprievodca do vrecka v oblasti antidopingu. V krátkosti popisuje zakázané látky, ADAMS, TUE či dopingovú kontrolu.

Výživové doplnky so sebou nesú riziká spojené s ich užívaním. Správna strava, talent, tréning a regenerácia sú osvedčeným návodom pre optimálny športový výkon. Bez týchto základných prkov Ťa žiadny športový doplnok nezmení na majstra sveta.

Zakázané látky môžu byť súčasťou výživových doplnkov. Použitie akéhokoľvek výživového doplnku je teda na osobné riziko športovca. Nikdy nevieš, čo môžu doplnok obsahovať.

Antidopingová príručka pre mládež a juniorov Ti ukáže cestu ako ŠPORTOVAŤ BEZ DOPINGU. Ak jej venuješ pár minút, otvorí Ti obzor ČISTÉHO ŠPORTU a FAIR PLAY. Doping má totiž obmedzenú životnosť. Ak ho užívaš, skôr či neskôr Ťa chytia.

Rodičovská príručka na podporu čistého športu vysvetľuje, že práve užívanie rôznych podporných látok u športovcov do 18 rokov predstavuje pre deti veľké športové riziko. Najmä v období adolescencie, keď sa vyvíjajú a ich metabolizmus funguje na plné obrátky.

Zákon o antidopingových právach športovcov je skrátená a zjednodušená verzia práv športovcov, ktoré môžu využívať v boji za čistý šport.Odporúčania pre športovcov prichádzajúcich z oblastí výskytu ochorenia COVID-19 (Corona virus) Pozrieť dokument

icon
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img