Výživové doplnky

15.04.2020
„ZÁKLADNÝM CIEĽOM AGENTÚRY JE CHRÁNIŤ IDENTITU ŠPORTU AKO FENOMENÁLNEJ ĽUDSKEJ AKTIVITY, NAPOMÁHAŤ PRÁVU ŠPORTOVCOV ZÚČASTŇOVAŤ SA ŠPORTU BEZ DOPINGU A TÝM PROPAGOVAŤ ZDRAVIE, SPRAVODLIVOSŤ A ROVNOSŤ MOŽNOSTÍ PRE VŠETKÝCH ŠPORTOVCOV.“
 
Správna strava a hydratácia spolu s talentom, tréningom, motiváciou, obetavosťou, primeraným spánkom a regeneráciou sú pre optimálny športový výkon nevyhnutné. Bez týchto základných prvkov vás žiadne športové doplnky nezmenia na majstra sveta. Stále viac športovcov sa však necháva rozptyľovať množstvom produktov športovej výživy v nádeji, že maximalizujú svoj športový výkon. Je to ale pochopiteľné, keď si uvedomíme ako sú športovci bombardovaní marketingom priemyslu s výživovými doplnkami, pričom väčšina z uvádzaných informácií o nich nie je založená na relevantnom vedeckom výskume. Existujú presvedčivé dôkazy podložené vedeckými štúdiami o tom, že niektoré výživové doplnky môžu športovcom skutočne pomôcť zvýšiť športový výkon, no len za určitých okolností a pod vedením odborníka s vhodnou kvalifikáciou. Na druhej strane existuje mnoho výživových doplnkov, u ktorých prospešný účinok nebol dokázaný.
Antidopingová agentúra SR pre vás pripravila informačný leták, ktorý pomôže (nielen) športovcom orientovať sa v tejto problematike.

výživové doplnky obr
Pozrieť leták - Výživové doplnky
 
icon
  • img
  • img
  • img
  • img